logo dfh haus

DFH Haus CZ s.r.o. byla založena v roce 1995 a zaměřuje se na výrobu nízkoenergetických dřevostaveb značky OKAL nejvyšší kvality.

dfh haus img 01
dfh haus img 02

Jak dlouho působí vaše firma na trhu a jaké je její zaměření?

Firma DFH Haus CZ s.r.o. se sídlem v Žákavé je dceřiná společnost firmy DFH Deutsche Fertighaus Holding AG. Společnost DFH Haus CZ s.r.o. byla založena v roce 1995 a dodnes se zaměřuje především na výrobu nízkoenergetických dřevostaveb značky OKAL pro německý trh. Značka OKAL je již více než 90 let pevnou veličinou na německém trhu montovaných domů a ztělesňuje dnes moderní architekturu, nejvyšší kvalitu a dobře organizovanou výstavbu až po předání hotového domu na klíč. Nyní je firma DFH Haus CZ s.r.o. jedním z největších zaměstnavatelů regionu v okolí Žákavé a Nezvěstic.

Jaké obory u vás najdou uplatnění?

Naše společnost neustále zvyšuje výrobu, proto u nás najde uplatnění celá řada profesí. Se soustavným zvyšováním výroby nízkoenergetických dřevostaveb je spojen i nábor nových zaměstnanců. U nás najdou uplatnění všechny řemeslné obory, ale především hledáme řemesla jako je truhlář, tesař, zedník, elektrikář, nebo instalatér. Dalším, pro nás žádaným oborem, je projektování a konstruování dřevostaveb.

Máte zájem o zaměstnávání čerstvých absolventů? Pokud ano, co vás k tomu vede?

Kvalifikovaní pracovníci jsou klíčem k dlouhodobému zajištění konkurenceschopnosti. Společnost DFH Haus CZ s.r.o. proto včas kontaktuje potenciální mladé pracovníky a snaží se o užší propojení škol a podniku. Silné partnery přitom našla ve Středním odborném učilišti stavebním (SOU Plzeň) a VOŠ a SPŠ Volyně, které své vzdělávání ve stavebnictví cíleně opírá o praxi v podniku.

Máte nedostatek zaměstnanců? Pokud ano, na jakých pozicích?

Pro naši společnost neustále hledáme vhodné kandidáty pro tyto dělnické pozice: tesař, truhlář, zedník, instalatér, skladník a mistr do výroby montovaných domů. Na administrativní pozice přijímáme projektant/ky, konstruktér/ky v oboru dřevostaveb. Nenašli jste v naší poptávce místo právě pro Vás? Nic se neděje, přijďte se k nám zeptat, pro každého najdeme uplatnění!

Spolupracujete se středními školami?

Firma se snaží v regionu oslovovat mladou generaci vizí „Návrat k řemeslu“. Cílí tím na truhláře a tesaře, kterých je v současné době v učebních oborech podstatně méně, než by bylo zdrávo. Proto jdeme cestou podpory základních škol, které jsou v našem okolí. Jedná se o Nezvěstice a Spálené Poříčí, kam žákům od šesté třídy dodáváme dřevěné stavebnice a rozvíjíme jejich technickou zdatnost, zájem o technické studijní obory a práci se dřevem. Opracovávání dřeva je velmi precizní a je nutné také jeho přesné zpracování, žáci se tak musí soustředit a posilují tím svou pozornost a koncentraci, která se může projevit i v jiných oblastech. Zájmové truhlářské kroužky zajišťujeme materiálně i personálně našimi odbornými vedoucími. Žáci se zde naučí základní technické znalosti a dovednosti se dřevem, které jim pomohou v budoucím životě a také v rozhodování pro další studium a povolání.

Na spolupráci se základními školami navazuje spolupráce s SOU v Plzni a Odborný výcvik a uplatnění absolventa v praxi firmy DFH Haus CZ .
Mladí řemeslníci mohou absolvovat ve výrobním závodě v Žákavě placenou praxi a následně nastoupit do zaměstnání. Poskytujeme stipendia žákům oboru TRUHLÁŘ/TESAŘ na SOU Stavební v Plzni, kteří vykonávají odborný výcvik ve firmě.

Měsíční stipendium

1. ročník 2 000 Kč
2. ročník 3 000 Kč
3. ročník 4 000 Kč

Potřeba nabírat nové šikovné řemeslníky dál bude, zvláště když poptávka po moderních dřevostavbách (nejen) typu OKAL roste.

 

Seznam technických a řemeslných studijních oborů v Plzeňském kraji


 • Strojírenství a strojírenská výroba
 • Technická chemie a chemie silikátů
 • Elektrotechnika, telekomunikační a výpočetní technika
 • Potravinářství a potravinářská chemie
 • Textilní výroba a oděvnictví
 • Zpracování dřeva a výroba hudebních nástrojů
 • Stavebnictví, geodézie a kartografie
 • Doprava a spoje
 • Speciální a interdisciplinární obory
 • Zemědělství a lesnictví
 • Gastronomie, hotelnictví a turismus
 • Obchod
 • Umění a užité umění
 • Kadeřník